Foreninger i Korsør Kulturhus

Leder du og din forening efter et sted at mødes så kontakt os for at høre mere om mulighederne.

Følgende foreninger bruger i dag Korsør Kulturhus som mødested:

Aktive Kvinder
Birte Vilhelmsen
5837 4856
nuserkr@mail.dk

Arbejdernes Radio- og Fjernsynsklub
Hans Jørgen Christensen (Billedrøret)
5837 4768
billedroeret@post.tele.dk

Kaj Jensen
5819 5572
bithkai@privat.dk

Bokseklubben KAB
kabklub@gmail.com
John Holm Jørgensen (Formand)
2830 5872
john07marianne@aol.dk

Dansk Folkehjælp
korsoerskaelskoer@afdeling.folkehjaelp.dk
Anni Mejling
5837 3593
mejling@turbopost.dk

DH – Dansk Handicap Forbund
Palle Toft Hansen
4014 5228
palletoft@hansen.mail.dk

DSB´s Pensionistforening
Tage Olsen
5837 0734

Foreningen Norden
Benny Estrin
5835 0437 / 2984 0437
benny-estrin@mail.dk

Frivilligcenter Slagelse
info@frivillig-slagelse.dk

Line Overgaard
5140 9073 (Østre Skole)
lp@frivillig-slagelse.dk

Halsskov Lokalråd
Flemming Corvinius (Formand)
2212 5069
halsskov.lokalraad@gmail.com

Keramik Værksted
Hanne Andersen
2096 3743
korsoer@hanneakeramik.dk

Koens Venner
Ingvard Skøtt
5837 2024
ifskoett@gmail.com

Korsør Billardklub
Ronnie Dalgaard
2985 7118
ronniedalgaard@hotmail.com

Korsør Erhvervsforening
Fmd. Lene Feldt
2256 4595
lenefeldt@gmail.com

Korsøregnens Folkedansere
Vagn Jensen
5838 0493
tofte-huset@mail.dk

Korsør Holder Sammen
Jimmi Jørgensen
5042 4667
jimmijoergensen58@gmail.com

Korsør Kontaktbridgeklub
Jonna Rasmussen
2165 9525
rasmussenj20@gmail.com

Korsør Lokalråd
Fmd. Hans-Jørn Andersen
5042 1013
hansjornandersen3@gmail.com

Korsør Miniatureklub
Lene Abrahamsen
6089 8906
leneabrahamsen@gmail.com

Korsør Quilterne
Tina Hansen
6019 2400
tinahjortsskov@youbee.dk

Korsør Privatradioklub
Leif Printzen-Kiertzner
5837 2102
obelix2@mail.dk

Korsør Scalextric Race Klub
korsoerscalextricklub@outlook.dk
Dennis Øster Steensen
2225 3620
Dennis@raceklub.dk

Korsør Skakklub
korsoer@2-hk.dk
Erik Mikkelsen
5835 2448
erikmikkelsen45@gmail.com

Korsør Storebælt GF
Ana Berthelsen
5837 0664 / 2023 8845
ana@berthelsens.com

Korsør Turistråd
Jørn Ole Didriksen
5837 5948
jod@privat.tele.dk

Kreativ Fritid
Bodil Nielsen
3032 5387
bknielsen@turbopost.dk

Kreativt Værksted
Magrethe Pearman
2010 0688
pearman@jubii.dk

Lions Club
Peter Hjort
2815 8169
peterhjorthnielsen@yahoo.dk

Læseklubben
Inger Mark
2085 6426
Imark43@gmail.com

Musicalforeningen Storebælt
Lilli Wessberg
6076 7157
Lilleschou11@gmail.com
Phil Lam
2063 3369
phillam49@gmail.com

Netværkshusene –Socialpsykriatien
Birgitte Carlsen
2943 9079
bicar@slagelse.dk

Pensionistkoret
Lydia Hansen
5837 6975

Radioamatørerne EDR
Knud Nielsen (OZ 1 IOA)
4079 8884
info@oz8kor.dk

Seniordanserne
Birthe Olsen
2165 2245
bmo43@live.dk

Seniorklubben Metal Korsør
Laust Nissen
5838 0676 / 2142 3163
lak@mail.dk

Stenvenderne
Johannes Fischer
5854 7633 / 4126 3949
Johsfi2@yahoo.dk

Storebæltskoret
Ole Worm
4183 1847
olewo@slagelse.dk

Storebæltsoverfartens Maritime Klub
Gitte Abrahamsen
2076 1662
abrahamsen.gitte@gmail.com

Strikkepigerne
Jytte Hilkjær
4141 5346
hille@c.dk

Teatergruppen Casablanca
Ruth Bek-Pedersen
5830 6610 / 2722 8503
casablancateaterforening@gmail.com
Søren Christensen
soren@funz.dk

Veteran Motorcyklens Venner
Carsten Bantz 42.38.40.72
carsten@bantz.dk
kasserer@vmvmc.dk

Ældrerådet / Ældresagen
Sonja Bruus Petersson
2348 6407
sonja.petersson@gmail.com
sbsp@godmail.dk

Ældresagen
Inger Mark
2085 6426
imark43@gmail.com

De ældres klub (kaffepigerne)
Jytte Larsen
5837 2725

Årets Helge
Anne Marie Aalling
4035 3550
amaal@slagelse.dk